Daniel Matela
Goodman Group / GSK
Daniel Matela
Goodman Group / GSK

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zakupami na każdej płaszczyźnie, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Negocjator oraz Manager Zakupów z doświadczeniem w koncernach produkcyjnych, FMCG i farmacji. Z sukcesami wdraża i realizuje strategie zakupowe, zarządza kategoriami zakupowymi oraz realizuje projekty optymalizacyjne. Karierę zawodową rozpoczynał ponad 19 lat temu w koncernie finansowym Aviva (wcześniej Commercial Union). Doświadczenie zdobył także w CEDC International (Bols, Żubrówka, Absolvent) gdzie zarządzał kilkoma kategoriami zakupowymi. Realizował projekty optymalizacyjne w ramach zarządzania kategoriami oraz zarządzania Działem Zakupów Indirect w Imperial Tobacco Polska S.A, a także jako Global Sourcing Manager Capex w Mondelēz International.

Obecnie jako Senior Manager odpowiada za obszar zakupów inwestycyjnych na poziomie globalnym w GlaxoSmithKline. Od 2016 roku związany z firmą Goodman jako Senior Consultant i Trener, a od 2018 wiceprezes zarządu GOODMAN GROUP Sp. z o.o. Wykładowca na studiach podyplomowych “Manager Zakupów” w Poznaniu, Chorzowie, Bydgoszczy i Toruniu. Laureat wielu nagród i wyróżnień z zakresu zarządzania zakupami.

Certyfikowany kupiec (MCIPS) prestiżowej organizacji The Chartered Institute of Procurement and Supply w Wielkiej Brytanii.

Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.